چاپ افست یا دیجیتال؟

28 اردیبهشت 1398

چاپ افست یا دیجیتال، بهترین انتخاب کدام است؟!

مسئله ای که هست اکثر مشتریان در انتخاب چاپ افست یا دیجیتال سردرگم می مانند، اگر قرار باشد در یک خط تفاوت افست و دیجیتال را بیان کنیم؛ افست در کارهای تیراژ بالا (هزینه کمتر) و دیجیتال (سرعت بیشتر+ هزینه بیشتر) خلاصه می شود.

چاپ افست یا دیجیتال

در چاپ افست هزینه تمام شده بسیار پایین تر از دیجیتال بوده و کیفیت بهتری را می توان مشاهده کرد، فرآیند افست دارای 4 مرحله می باشد .

  • اولین مرحله شامل فرم بندی می شود و معمولاً مجموعه ای از کارها در یک فرم (فرم عمومی نام برده می شود) نسبت به جنس کاغذ چیدمان (برای مثال کارت ویزیت: کتان، گلاسه و... ) می شود.
  • دومین مرحله شامل فیلم می شود که از روی فرم، فیلم (لیتوگرافی) گرفته می شود، که برای هر کانال رنگ یک فیلم مجزا باید گرفته شود.
  • سومین مرحله، تهیه زینگ می باشد، زینگ یک ورق نازکی از آلیاژ آلمینیوم و روی می باشد.
  • چهارمین مرحله که آخرین مرحله برای چاپ افست می باشد توسط ماشین چی، زینگ به دستگاه چاپ نصب می گردد که بعداز این مرحله عملیات چاپ صورت می گیرد.

نکته: کلیه خدماتی که پس از این مرحله انجام می شود، مرحله پس از چاپ نامیده می شود.

تیراژ چاپ افست از 1000 عدد شروع می شود که معمولاً در فرم های 1000، 2000 و 5000 عدد چیدمان و چاپ می گردد.

و اما چاپ دیجیتال، در چاپ دیجیتال فرآیند بالا که زمانبر می باشد حذف شده وبصورت آنی صورت می‌گیرد در روش دیجیتال درست است که هزینه بیشتری را شامل می شود ولی با توجه به صرفه جویی در وقت و نداشتن محدودیت در تیراژ شاید برای خیلی مشتریان جذاب و بصرفه باشد. ولی بزرگترین محدودیت چاپ دیجیتال سایز چاپ (نسبت به تجیهزات موجود در کشور) می باشد.

شما هم اکنون می توانید با توجه به نوع چاپ افست یا دیجیتال از طریق کلیک سامانه سفارش خود را انجام دهید!

 

چاپ آنلاین - کلیک سامانه