شماره و پرفراژ قبض خرید

19 اردیبهشت 1398

شماره
همینطور که می دانید خدمات شماره در اکثر فاکتور ها، قبض ها، رسیدها و اوراق اداری کاربرد دارد و هر ارگان و سازمان برای نظم و ترتیب دادن به اوراق خود از شماره سریال استفاده میکنند؛ به عبارت دیگر شماره اعتبار بیشتری به سند و مدرک مخاطب داده و دسترسی به سندهای بایگانی آسانتر میگردد؛ چاپ انواع شماره به صورت های متنوع می باشند که می توانند با یک پرینتر خانگی یا یک دستگاه ملخی،شماره زن رومیزی (به اصطلاح دیجیتال) و یا شماره زن دستی صورت گرفته باشند، در زیر 4 نوع شماره زنی در اسناد را برایتان توضیح میدهیم تا ضمن آشنایی با نوع این خدمات بتوانید انتخاب صحیح تری داشته باشید.

1- شماره زن بصورت پرینت: در این روش که سریعترین نوع شماره زنی نسبت به دو روش دیگر می باشد بصورت کاملا دیجیتال همراه با خود سند یا فاکتور چاپ می شود؛ در این چاپ بدین صورت است که توسط نرم افزارهای مخصوص شماره زدن تنظیم شده و همزمان بسته به نوع چاپگر رنگی یا سیاه و سفید چاپ می شود، مزیت این روش را میتوان به سرعت بالاتر اشاره کرد.

2- شماره زن ملخی: دستگاه ملخی یک نوع دستگاه قدیمی می باشد که عملکردی شبیه به ماشین تحریر دارد که در حال حاضر در ایران هنوز استفاده می شود. این دستگاه بیشتر برای خدمات شماره زنی و تیغ استفاده می شود و استفاده دیگری ندارد؛ در این روش شماره بصورت برجسته بوده و در دو رنگ قرمز و مشکی با توجه به تنظیم اپراتور چاپ می گردد این نوع شماره مورد تائید اداره دارایی می باشد.

3- شماره زن دیجیتال: شماره زن دیجیتال که چندسالی هست پا در عرصه چاپخانه دارها و دفاتر فنی گذاشته است که فضای نسبتا کمتر نسبت به دستگاه ملخی نیاز دارد و فقط بصورت تک کاره (چاپ شماره) کار میکند. این دستگاه کاربری آسان و بدون دردسر نسبت به دستگاه ملخی دارد و با توجه به درخواست مشتری امکان انتخاب رنگ و برجسته کردن شماره را امکان پذیر می باشد.

4- شماره زن دستی:این شماره زن بصورت کاملا دستی انجام می شود و معمولا چاپ با جوهر مشکی می باشد، صرفه اقتصادی نداشته و صرفا برای فرم ها با تیراژ پایین می باشد.

 

پرفراژ

پرفراژ نوعی خط برش می باشد که برای راحتر برش دادن توسط مشتری و فروشگاه داران کاربرد دارد. که به 2 صورت ملخی و پرفراژ دیجیتال صورت میگیرد، در دستگاه ملخی خط چاپ هم بصورت اتوماتیک گذاشته می شود ولی در حالت دیجیتال فقط خط برش خورده و بی رنگ می باشد.

 

چاپ آنلاین - کلیک سامانه